مطالعات سیاست صنعتی در ایران

معرفی اسناد تدوین شده توسط دکتر مسعود نیلی، دکتر رضا فاطمی امین و مهندس محمدرضا نعمت‌زاده.

دکتر مسعود نیلی

مسعود نیلی، اقتصاددان و مدرس دانشگاه است که دبیر پیشین ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دوازدهم بوده و هم‌اکنون به عنوان استاد دانشگاه صنعتی شریف فعالیت می‌کند. وی دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی سازه از دانشگاه صنعتی شریف، کارشناسی ارشد سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه صنعتی اصفهان و کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد از دانشگاه منچستر می‌باشد.

دکتر رضا فاطمی امین

سید رضا فاطمی امین، تحصیلات دانشگاهی خود را در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد شروع کرد و دکتری مدیریت راهبردی دانش دارد. از سوابق اجرایی  وی میتوان به عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کشور، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد؛ و جدیدترین سمتی که بر عهده سید رضا فاطمی امین قرار گرفت قائم مقام آستان قدس رضوی است.

مهندس محمدرضا نعمت‌زاده

مهندس محمدرضا نعمت‌زاده متولد ۱۳۲۴ در تبریز است. وی تحصیلات مقدماتی خود را در این شهر به انجام رساند و در سال ۱۹۶۸ مدرک کارشناسی خود در رشته مهندسی محیط زیست را از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن‌لوئی‌ابیسپو دریافت کرد. سپس ایشان تحصیلات خود در رشته مدیریت در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی را نیمه کاره رها کرد و به ایران برگشت. پس از انقلاب ایشان در دولت‌های آقایان محمدعلی رجایی، اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی وزیر صنعت، معدن و تجارت(صنایع سابق) ایران بوده است.

دانلود اسناد مربوطه

  • استراتژی توسعه صنعتی كشور - ۱۳۸۲

استراتژی توسعه صنعتی كشور - ۱۳۸۲

دکتر مسعود نیلی
  • بررسي برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۳۹۳

بررسي برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۳۹۳

دکتر رضا فاطمی امین
  • سند برنامه راهبردی توسعه صنعت، معدن و تجارت کشور - ۱۳۹۳

سند برنامه راهبردی توسعه صنعت، معدن و تجارت کشور - ۱۳۹۳

حسین ابویی مهریزی